Můj svět

10 věcí, které ve smartphonu nesmí chybět

Trochu se zadařilo a konečně jsem si koupil mobil, jaký jsem chtěl. Jsem teď  majitelem telefonu s nejlepším poměrem cena/výkon, Xiaomi Redmi Note 4.

Už je to můj sedmý smartphone a za tu dobu jsem se naučil, co v něm nesmí chybět. A podělímse o ty zkušenosti i s tebou :-).

  1. LastPass Password Manager si pamatuje všechna hesla na webech v PC i v mobilu a umí i přihlašovat do aplikací. ZADARMO! Ty si musíš pamatovat jen to jedno.
  2. All-In-One Toolbox je čistič, který urychlí telefon, odstraní vše zbytečné a umí i přesouvat appky na microSD v mobilu. Takových aplikací je spousta, já si oblíbil tuhle.
  3. ESET Mobile Security & Antivirus, abyste ztracený nebo ukradený mobil našli. Chrání před viry, ale hlavně umí telefon zamknout, donutí ho dělat kravál, pošle fotku, polohu, stačí poslat SMS a telefon se smaže nebo zamkne a na LCD nálezce uvidí váš vzkaz. Nemůže dělat nic, jen ho zahodit nebo vrátit.
  4. Do it (Tomorrow), protože je dobré vědět, co mám dělat.  A tahle appka se kamarádí i s Google kalendářem a je velmi jednoduchá a přehledná.
  5. Jízdní řády IDOS, protože je dobré vědět, kdy mi to jede. Umí vlaky, autobusy i MHD.
  6. QuickPic galerie je dost minimalistická, ale umí hodně, včetně třídění fotek, zálohydo cloudu atd…
  7. České Noviny – většina tisku v jedné jednoduché appce, můžete si vybrat, které uvidíte  hned nahoře 🙂
  8. Kontakty+ mě vyhovují, protože zálohují do cloudu a je to adresář, volání a SMS v jednom. Můžete si importovat z víc google účtů, vytvořit si skupiny, přidat fotky, vyzvánění…
  9. Google Keep – poznámky a seznamy v mobilu i na PC. Není problém je posílat kamarádům či jednotlivé poznámky s nimi synchronizovat.
  10. PocketBook – PDF, EPUB reader mě na čtení knížek v mobilu vyhovuje asi nejvíc. Umí i předčítat do sluchátek.

Všchno je to zadarmo, ale doporučuji si je postupně kupovat. Zmizí reklamy a občas se objeví i další funkce. 

Příště se budeme věnovat muzice v mobilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *